Bursada Anadolu Çocuk Atölyeleri

Çocuk Psikolojisi

Thumbnail image

Çocuk Psikolojisi


Bilinçli anne ve babalar çocuklarının sağlıklı, huzurlu, mutlu ve düzgün olarak yetiştirmek için bir çok yol ve yöntem araştırması yapmaktadır. Çocuklarını nasıl anlayacaklarını, çocuklarının davranışları ile ne anlatmak istediğini ve çocuklarının psikolojisinin sağlıklı olup olmadığını öğrenmek istemektedir. Çocuklara Yönelik Psikolojik Etütler arayışı içerisinde bulunan ebeveynler için Anadolu Sanat Merkezi olarak bir çok programımıza bulunmaktadır.


Çocuğumu Psikoloğa Göndermek İstiyorum Nereye Gidebilir  diye kara kara düşünüyorsanız çocuğunuzu ve sizin kaygılarınızı anlayan bir sanat merkezi olarak hizmet veriyoruz.


Her şeyden önce çocuklarımız ile sağlıklı bir iletişim kurmak için onları iyi dinlemeliyiz ve iyi dinlemeyi öğrenmeliyiz. Çocukları dinliyormuş gibi yapmak ve geçiştirmek doğru bir davranış değildir. Çocuğunuz bunu hemen anlayacak ve refleks verecektir. Herhangi bir işiniz varsa ve bölmek istemiyorsanız bu durumu çocuğunuza aktarmalısınız. İzin isteyebilirsiniz veya beklemesini rica edebilirsiniz. Çocuğunuzu er yada geç dinleyeceğinizi hissettirmelisiniz.


Etkin dinlemenin yanı sıra etkin göz teması da doğru iletişim kurmanın temel taşları arasında yer almaktadır. Çocuğunuzun kendini önemli ve değerli hissetmesini istiyorsanız etkili göz teması kurmalısınız. Çocuğunuz ile konuşmaya başlamadan evvel göz teması kurabileceğiniz yakınlığa erişmelisiniz. Onu kucağınıza alarak doğrudan iletişim kurabilir veya göz teması kurabileceğiniz mesafeye oturabilirsiniz.


Çocuklara Yönelik Psikolojik Eğitim Merkezleri statüsünde hizmet veren Anadolu Sanat Merkezi çocuğunuz için en doğru adrestir.


Thumbnail image

Bursada Çocuk Psikolojisi İle İlgili Merkezler, Bursada Çocuklara Yönelik Psikolojik Etütler, Bursada Destek Psikolojisi